Odstranění Adamova jablka

Před:

Image

Operace Adamova jablka neboli „snesení prominence chrupavky štítné“ je pouze estetický zákrok, který nijak neupraví váš hlas. I přesto ho mnoho žen volí, a to třeba proto, že u některých je tento výrůstek výraznější než u jiných, nebo se s ním prostě necítí pohodlně a dostatečně žensky.

Po:

Image

Image

Úroveň operace

Tato operace je velmi jednoduchá a nebude trvat déle než hodinu. Při zákroku dojde k seříznutí chrupavky bruskou, což je možné provést i v lokálním umrtvení. Nemusíte se pak bát žádné extrémní bolesti a pokud se vše podařilo bez komplikací, nemocnici opustíte zhruba po třech dnech. S malou jizvou, která vám po zákroku zůstane si obvykle nemusíte dělat starosti. Je pouze pár centimetrů dlouhá a do roka vám vybledne.

Chirurgům se také často podaří skrýt řez do kožního záhybu, aby nebyl vidět.

Operace se v Česku provádí na některých odděleních ORL. Je hrazen pojišťovnou (pro jistotu se však o tomto nechte informovat u vašeho lékaře) a teoreticky byste na něj nepotřebovaly ani papír od komise.

To vám ovšem nedoporučujeme, jelikož vás ošetřující lékař stále může odmítnout a je lepší mít alespoň po komisi, a ještě lépe po SRS, jelikož je tu možnost, že neskončíte na samostatném pokoji, ale ve společném s ostatními ženami.

Operující lékaři