Dilatace

Ani po operaci vám vaše tělo nedá nic zadarmo a bude se vám vám i nadále snažit ztrpčovat život. Nově vytvořenou pochvu totiž považuje za ránu jako každou jinou a bude se ji snažit zacelit.

Image

Abyste tomu zabránily, je třeba provádět za pomoci dilda či vibrátoru pravidelné dilatace pochvy. Pokud tak nebudete činit, dojede k postupnému kolapsu neovaginy na zcela nepoužitelné rozměry, což vás nejen připraví o radosti penteračního sexu, ale může mít za následky i nepříjemné srůsty a jiné zdravotní komplikace.

Co budete potřebovat?

Dilatátor – což je vlastně jen lepší název pro dildo či vibrátor. Doc. Jarolím požaduje zpočátku tvrdý, hladký, pokovený a kónický typ, cca 3.5-4x20cm. Tento hladký typ bez výstupků má tu výhodu, že se snadno zavádí a snadno se udržuje v čistotě.

Nevýhodou je tvrdý a nepříjemný povrch a rovný neohebný tvar, který se nepřizpůsobí vaší anatomii. ‚Gelový‘ nebo silikonový materiál – je měkčí a ohebnější, takže se snadněji přizpůsobí vašemu tělu.

Je vhodné si dilatátorů pořídit víc, a během jedné dilatace je vystřídat, rozdilatovat se menším menším a pokračovat věštím, zavádění je pak snažší.

Dále využijete lubrikační gel. Spousty. Hlavně zpočátku je dobré s ním příliš nešetřit.

Dilatace

Dilatace nejen pomáhají udržovat rozměry pochvy, ale jsou i prakticky jediným způsobem, jak je zvětšit.

Pravidelné dilatace navíc udržují vaši pochvu čistou. Protože se k výstelce pochvy zpravidla využívá penilní kůže, obsahují stěny pochvy mazové a potní žlázy, jejichž sekrety je spolu s mrtvými pokožkovými buňkami občas dobré odstranit. Navíc většina z nás si může o nějaké přirozené poševní mikroflóře (alespoň prvních pár let) jen zdát, což má často za následek přemnožení kvasinek nebo bakterií a nepříjemný zápach.

Jak na to?

Před dilatací je vhodné si klín důkladně osprchovat. Nechci se opakovat, ale hygiena se opravdu vyplatí, předejdete tím zbytečným komplikacím.

Položte se na záda. Uvolněte se. Čím víc budete napjaté tím hůře se vám bude dilatátor zavádět. Rovněž je dobré mít prázdný měchýř a střeva.

Mírně roztáhněte nohy. Naneste lubrikační gel na poševní vstup a rozetřete ho i po dilatátoru s nasazeným prezervativem. Ze začátku s gelem nešetřete, usnadníte tak zavádění.Pokud dilatujete poprvé, zkuste nejdříve propátrat oblast prsty. Zjistíte, že pochva zprvu směřuje směrem k páteři, ale záhy se stáčí směrem k břichu. Tento směr byste měly respektovat.

Jemně zatlačte, dokud nedosáhnete dna pochvy. Někomu může pomoci při zavádění jemné otáčení dilatátorem nebo pohyby do stran. Jakmile dilatátor nejde vsunout hlouběji, máte to nejhorší za sebou. Nyní stačí už jen pár minut vydržet, případně můžete mírně tlačit na poševní dno nebo jemně s dilatátorem pohybovat.

Zprvu může dilatace trochu bolet, ale dá se to vydržet. Ve chvíli, kdy máte dilatátor v sobě pravděpodobně nespíš ucítíte maximálně slabou tupou bolest, nejnepříjemnější bývá obvykle proces zavádění. Pak je to už obvykle strašná nuda.

Po dilataci se nezapomeňte znovu osprchovat!

Jak často a jak dlouho?

Zkušenosti jednotlivých transžen se poměrně značně liší – zde záleží na mnoha faktorech: především na tom, jak „úspěšně“ se vaše tělo snaží s neovaginou vypořádat a na tom, jaké rozměry pochvy jsou pro vás přípustné. Po nějaké době samy poznáte, jaká frekvence vám nejvíce vyhovuje.

Čím méně často dilatujete, tím bývá následující dilatace nepříjemnější.

Obecně lze říct, že v době do šesti týdnů po operaci (tj. než nastoupíte do zaměstnání) je dobré věnovat dilataci co nejvíce času, 4-6 dilatací denně obvykle postačuje. Po této době je vhodné dilatovat po dobu 3-6 měsíců od operace dvakrát denně a do jednoho roku jednou denně. Pak je možné frekvenci ještě snížit (některým transženám vyhovuje i frekvence 1x týdně), nicméně dilatace je vhodné provádět po celý život. Délka dilatace by se měla pohybovat v rozmezí cca 15-20min.