Filmy o transsexualitě

Většina filmů se do běžné distribuce bohužel nedostane a proto bývají k shlédnutí jen na filmových festivalech(Mezipatra,Febiofest).

Zde můžete najít jedny z těch více známých filmů a seriálů.

Image

Kluci Nepláčou

Boys Don't CryFtM 1999, Drama

Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života.

Image

Vojákova dívka

Soldier's GirlFtM+MtF 2003, Drama

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell.Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky.

Image

Holka jako já - příběh Gwen Araujo

A Girl Like Me2006, Drama

Eddie Araujo vyrůstal jen s matkou a své tajemství skrýval i před dvěma sourozenci Chitou a Dannym. Na střední škole se však Eddie rozhodl, že svůj život zásadně změní - přijme jméno Gwen a začne se oblékat do ženských šatů. A když se začne scházet s bývalým námořníkem, vzbuzuje tím stále větší nelibost doma i ve škole a napětí nebezpečně narůstá. Gwenina nesmyslná smrt pak přiměje matku Sylvii , aby se kvůli památce svého nešťastného dítěte stala advokátkou těch, kteří se ocitli ve stejné životní situaci.

Image

Tři generace

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray, teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly, která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery.

Image

Albert Nobbs

Albert NobbsMtF 2011, Drama

Irsko, 19 století. Pod jménem ALbert Nobbs žije a pracuje žena, která více než třicet let předstírá,že je mužem. Je mužem, který má tajemství.Je ženou, která má sen.Pracuje jako spolehlivý čísník v renovovaném hotelu a touží po manželství a vlastním obchodě.Introvertní život naruší ažpříchod Huberta a Albert se stává součástí trýznivého milostného trojúhelníku.

Image

Dánská dívka

Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda mu přitom poskytuje maximální podporu. Pozvolné borcení jejich harmonického vztahu odstartuje banální příhoda – Gerdě, která připravuje sérii baletních portrétů, nedorazí figurantka, a Einar svolí, že své ženě bude sedět modelem, oblečený do baletního kostýmu. Intenzivní spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá obrovský emocionální zmatek, s nímž se vyrovnává nejprve „nevinnou" hrou na tajemnou dánskou dívku Lili, a později čím dál silnějším přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný.

Image

Špatné způsoby

Mauvais genres 2001, Drama

Když je belgický profesor zatčen kvůli sexuálnímu obtěžování dětí, je policií povolán jeho syn Bo, aby proti otci svědčil. Bo se snažil již dříve policii informovat o proviněních svého otce, ale nikdo mu nevěřil. Nyní proto ochotně spolupracuje. Když se ale v Bruselu začnou množit vraždy prostitutek, policejní vyšetřovatel Huysmans začíná mít podezření, že vrahem je Bo, protože byl s několika oběťmi ve spojení. Transsexuálně založený Bo navíc prožívá komplikovaný vztah k Johnnymu, který je spojen s drogami a kuplířstvím.

Image

Můj růžový život

Ma vie en rose 1997, Komedie/Drama

Sedmiletý Ludovico žije v kruhu milující rodiny. Ale jen do chvíle, kdy okolí začne být podezřelá jeho záliba v oblékání si dívčích šatů. Ludovic je totiž holčička uvězněny v těle chlapce. Věří, že když jednou dospěje, přemění se na na skutečnou ženu. Jeho rodiče dlouho považují převlékání, touhu po dlouhých vlasech a hru s panenkami za dětský rozmar. Tlak sousedů a školy však začíná být nesnesitelný. V malé předměstské komunitě se drby rychle šíří. Situace se vyhrocuje, když Ludovica kvůli jinakosti vyloučí ze školy a jeho otec ztratí práci. Sezení u psychologa nepostupují tak, jak by si Ludovic rodiče představovali a nakonec ztrácejí trpělivost i rozvahu.

Image

S dívkami je to jiné

Different for Girls1996

Kdysi, ještě na škole, byli nerozlučnými kamarády. Silnější a statečnější Paul bral slabšího Karla pod svá ochranná křídla, když mu ostatní kluci ubližovali, a nejednou se kvůli němu i popral. Pak se však jejich cesty rozdělily a ani jednoho z nich už nenapadlo, že se ještě někdy setkají. Ale osud někdy páchá neuvěřitelné kousky, a tak si ti dva jednoho dne znovu stojí tváří v tvář. Jenomže jsou to opravdu ti stejní dva? Paul je pořád Paul Prentice, ten nepřizpůsobivý výtržník, rebel a rváč, který se do svých čtyřiatřiceti let nedokázal usadit a možná ani úplně dozrát. Ale z Karla je teď Kim. Půvabná, pěstěná, ve svém povolání úspěšná žena, která by na svou minulost nejraději zapomněla.

1 2 3