Transmuži

Image

Binding

Bindery jsou pomůcky k tzv. bindingu.. V užším slova smyslu hovoříme o stahování prsou speciálně navrženým oděvem s příměsí pružného spandexu nebo lycry. Binding provádějí hlavně trans muži před operací hrudníku.

Stahovací prádlo se liší nejenom kvalitou a složením, ale také barvou, velikostí a především zemí původu. Při výběru se řiďte doprovodným textem u výrobku!. Kvalitní binder nezpůsobuje zdravotní komplikace (dechová nedostatečnost, brnění paže z přílišného utažení, zrychlení srdeční frekvence…).

Jednou z nejoblíbenějších zdejších značek je gc2b.Bindery navržené trans lidmi pro trans lidi. Cena se pohybuje okolo 33 dolarů za klasický hrudní stahovák (můžete zakoupit i ve formě nátělníku), a je vhodný i k plavání. Přední část, kryjící prsa, je z dvojité látky. Materiál se skládá z 80% nylonu a 20% spandexu. Dostanete jej v mnoha barevných variantách.

viz.Transparent

Image

1.Nikdy nepoužívejte na stahování nic jiného než binder. Obinadlo či páska jsou naprosto nepřípustné. Může dojít až ke zlomeninám žeber a deformitám prsů.

2.Používejte binder správné velikosti.

3.Ujistěte se, že máte prsa ve správné pozici. Po obléknutí binderu si musíte prsa srovnat tak, aby Vám binder nestahoval prsa dolů. Nejjednodušší je posunout je směrem nahoru.

4.Nikdy nepoužívejte binder víc než 10 hodin denně.

5.V binderu nespěte!

viz.Transparent

Image

Packing a StP(Stand to Pee)

Každý trans muž touží, aby se jim v rozkroku rýsovala typická mužská boule, pokud možno štědré velikosti a tou dosáhnou díky packingu. Prakticky se jedná o vycpání rozkroku, většinou packerem, což je umělý penis vyrobený přesně pro tento důvod a v případě, že pro ně packer není dostupný často volí jako vhodnou alternativu ponožky.

Image

STP packery jsou produkty, díky kterým se můžete postavit k pisoáru, nebo kamkoliv jinam a vesele se vyčůrat ve stoje. Funguje to velmi jednoduše, prakticky se jedná o dutý packer, do kterého močíte a vše z něj vyteče ven, jako z klasického penisu. Při výběru STP je zásadní zvolit takový, který dobře přiléhá a bude vám maximálně vyhovovat, rozhodně se nebojte si připlatit.

Více můžete najít ZDE

Image

Účes

Pro většinu trans mužů je obrovskou úlevou, když si poprvé mohou ustřihnout své dlouhé vlasy a začít se pyšnit obyčejným mužským sestřihem. A přesně takový váš sestřih pravděpodobně bude. Vaším cílem je vypadat jako klasický muž od narození a samozřejmě se nedá vyloučit ani možnost, že si své dlouhé vlasy necháte a uděláte si z toho styl. Nicméně většina trans mužů bude preferovat sestřih na krátko. Je těžké doporučit nějaký generický sestřih pro trans muže, jelikož každému sluší něco jiného a některé sestřihy (jakkoliv krátké) nemusí působit tak mužně jako jiné.

Vyplatí se následovat trendy, které zrovna frčí a rozhodně si zajít k profesionálnímu kadeřníkovi, který vám dá na výběr z mnoha možností a poradí vám podle vašich potřeb. K dosažení vzhledu, po kterém toužíte se určitě vyplatí používat pánské přípravky na vlasy, jako jsou šampóny, gely atd.

Image

Vousy

Trans nebo cis,není zde žádná garance,že i na hormonální terapii budete schopní si nechat narůst pořádné vousy,nebo knírek.Jelikož růst vousů vysoce záleží na genetice.A to je v pořádku, tak to chodí i u všech ostatních osob mužského pohlaví. Mějte na paměti, že pokud vám po nějaké době, co budete brát testosteron začnou vousy růst, neznamená to, že je necháte jen tak, aby rostly dál. Chcete o sebe pečovat a oholený muž často vypadá lépe než neoholený. To platí dvojnásob zejména, když vám teprve vousy růst začaly.

Pokud vám po nějaké době rostou pravidelně po tváři kvalitní vousy, je vhodný čas nechat je vyrůst a experimentovat se vaším vzhledem. Nebojte se investovat do dražších holících strojku, pěny a vody po holení, aby se vašim vousům dostávala, pokud možno ta nejlepší péče.

Některé přípravky pro růst vlasů jako například Minoxidil mohou částečně podpořit i růst vousů.Ovšem v tomhle ohledu nikdy nebyl Minoxidol testovaný a proto se výsledky můžou lišit. Růst vousů nijak neurychlíte,Záleží čistě na HRT+času+genetice.

Image

Cvičení

Pro trans muže je cvičení mnohem jednostrannější než pro trans ženy. Prakticky zde funguje přímá úměra, čím více, tím lépe. Záleží však hodně na vás, na tom, jaké jsou vaše limity a prostředky. Mohu doporučit posilovat doma, nezávisle na tom, jestli již berete testosteron, či nikoliv. Zlepšíte si tím postavu i sebevědomí. Vhodné jsou tělesně náročnější aktivity, abyste si mohli vybudovat muskulaturu. Pokud jste na testosteronu, vaše tělo má větší tendenci přibírat. To je pro vás skvělá příležitost proměnit tuk ve svalstvo. Nic ovšem nepřehánějte a pravidelně cvičte tak, abyste se cítili pohodlně a příliš se nenamáhali. Rozhodně neposilujte v binderu.

Další možností jsou pro vás typické mužské kolektivní sporty, jako je fotbal, hokej, basketbal a tak dále. Zlepšíte si tak celkovou tělesnou kondici, seznámíte se s dalšími muži, kteří mají zájem o stejný sport a mohou vám poradit, ale také si tím lépe vybijete přebytečnou energii a agresi, zejména, pokud již užíváte testosteron. Opět je nejlepší nepoužívat binder, ale pokud nemáte jinou možnost, pořiďte si takový, který je o jednu velikost větší než vaše standartní velikost a mějte ho pouze pro sportovní účely.

Pokud však již delší dobu děláte nějaký sport, který třeba není stereotypně mužský (balet, tanec, gymnastika atd.), rozhodně v něm pokračujte, pokud nemáte vážný důvod přestat. Zejména v počáteční fázi vaší přeměny je pro vás každý pohyb důležitý.

Underworks

Plavání

Plavání je úžasný sport, jelikož při něm cvičíte téměř každý sval v těle. Problém je ten, že je potřeba odhalit velkou část svého těla, po čem žádný trans člověk netouží. Pokud jdete do bazénu, pomůže vám vybavit se následujícím.Zaprvé boty k bazénu. Pokud máte menší nohy a necítíte se ohledně nich dobře, můžete si vzít boty, ve kterých vaše nohy budou vypadat větší, třeba crocsy. Riskujete tím však lehce znechucené pohledy. Pokud jste u moře, vezměte si ploutve a velikost vašich chodidel prakticky nebude možné odhadnout. Stejně mějte na paměti, že na nohy vám skoro nikdo koukat nebude a většinou tato opatření nejsou potřeba.

Věc, která ovšem potřeba je jsou plavky. Nejlepší pro vás budou dlouhé a volnější plavky, které budou moct dobře zakrýt i stehna. Ne každý bazén však tyto plavky povoluje a často po vás chtějí, abyste nosili jen ty krátké a přiléhavé. Takovým bazénům se určitě vyhýbejte stejně, jako nudistické pláži. Tyhle úzké plavky se vám ale mohou hodit, pokud budete chtít nosit packer. Jednoduše jej dáte pod úzké plavky a přes ně si vezmete delší. Nejlepší by však bylo, aby se váš packer nemusel dotýkat kůže, jelikož vám může způsobit vyrážku a jiné kožní problémy. Dávejte však pozor, aby vám určitě nevypadl. Lovit packer na dně bazénu nechcete. Mějte také na paměti, že voda s vysokým množstvím chloru může packer nenávratně poškodit. Pořiďte si, proto jeden zvlášť na plavání, který vás nebude stát moc.

Binder na plavání by měl být o číslo větší než vaše normální velikost. Rozhodně dbejte na to, abyste v něm mohli dobře dýchat a neomdleli při plavání. Konkrétně bindery od firmy gc2b a underworks viz.obrázek jsou navrženy tak, aby byly vhodné i k plavání, před jejich použitím k tomuto účelu si však přečtěte instrukce k plavání na jejich webových stránkách. Alternativou je vzít si na sebe několik vrstev sportovních podprsenek, ale opět si dejte pozor, aby vám to nebránilo v pohybu a dýchání. Další alternativou je pánský neopren na plavání a pod něj si obléct binder. Pokud plavete v moři, můžete mít tričko na plavání, ve kterém se cítíte dobře a které dobře skryje váš hrudník.