Transženy

Tucking

Tucking se pro mě osobně v průběhu mé tranzice stal věcí, bez které jsem se opravdu nedokázala obejít. Zachránil mě před tolika trapnými okamžiky a už si ani nedokážu představit, že bych bez něj měla vyjít ven na ulici. Pro ty z vás, které o tuckingu nikdy neslyšely, pokusím se vás co nejlépe uvést do této problematiky. Zavřete oči a představte si, že by váš rozkrok mohl být plochý, jako u ostatních žen, že byste se nemusely neustále obávat, jestli někdo uvidí tu hroznou bouli ve vašich kalhotách a že byste byly schopné zapomenout, že mezi nohama máte něco, co tam mít nechcete. Zní to hezky, že? A o tom přesně tucking je.

Jedná se o metodu, kterou skryjete svůj genitál tak, aby váš rozkrok alespoň přes oblečení vypadal jako ten biologické ženy. Samozřejmě vás zajímá, jak to funguje, jelikož to ihned chcete zkusit taky. Abych účinně vysvětlila tucking, budu muset použít biologickou terminologii mužské anatomie, takže se připravte, nemusí to být příjemné čtení.

viz.BEČKOVÁ, Alex. Tucking pro GenderDys4ia. Praha, 2019.

1.

Prvním krokem je, že svůj penis skryjete mezi nohy tak, aby jeho špička směřovala dozadu (k vašemu análnímu otvoru) a aby každé varle bylo na jedné straně penisu. Penis by se měl dotýkat hráze mezi jím a análním otvorem. Teď zbystřete a buďte hodně opatrné. Je zde možnost, že se vám podaří skrýt varlata do vašeho těla a dosáhnout tak „dokonalejšího“ rozkroku. Každé varle má totiž svůj kanálek, do kterého jej můžete zasunout, když na něj vyvinete jemný a rovnoměrný tlak. Pokud by vás však cokoliv bolelo, nebo jste se necítily dobře, okamžitě přestaňte. Nechcete riskovat, že si vážně ublížíte a úspěšný tucking můžete provést i bez toho, aniž byste varlata schovávaly do jejich kanálků.

2.

Nyní nastává druhý krok. Takhle dosahujete relativně plochého vzhledu, ale musíte se postarat o to, aby vše zůstalo na svých místech. Nyní máte několik možností. Buď (což nejčastěji dělám já) použijete dvě vrstvy velice úzkého a těsného spodního prádla. Může být pánské i dámské. Vyplatilo se mi navléknout si přes svůj „tuck“ dámské kalhotky a poté si přes ně vzít boxerky, nebo jiné kalhotky. Druhou metodou je DIY (udělej si sama) trik, který pro někoho může fungovat lépe, ale mě se tolik neosvědčil. Nicméně některé z vás, co nevlastní dostatek těsného spodního prádla, které by všechno drželo na místě, tohle by pro vás mohla být vhodná alternativa.

Vaše třetí možnost je hledat v obchodech a pomůckách pro trans ženy. Jelikož v Česku takové obchody prakticky nejsou, budete se muset porozhlédnout na internetu. Pod pojmy jako „gaff panties“, nebo „tucking panties“ najdete mnoho produktů, které pro vás mohou být to pravé. Mají ovšem své nevýhody, a to jsou například často vysoká cena, nemáte možnost si vyzkoušet, jestli vám padnou, jelikož je objednáváte ze zahraničí a často jsou to produkty, které jsou primárně určené spíše pro fetišisty než pro trans ženy (i když svůj účel splní stejně dobře).

Rozhodně se vyplatí zjistit si o tomto tématu co nejvíce informací ze všech různých zdrojů. Na Youtube najdete mnoho užitečných tutoriálů, které vám mohou pomoci udělat si ucelenější představu o tom, jak tohle všechno provádět co nejlépe.

Nezapomeňte, hlavně buďte opatrné!

Image
Image

Účes

Image

Vaše vlasy jsou mnohem důležitější, než byste si mohly myslet. Už jen často podle délky, střihu a objemu vlasů automaticky předpokládáme pohlaví člověka, kterého pozorujeme. Proto je pro nás trans ženy ohromně důležité mít účes, díky kterému jsme jako ženy rozpoznávány.

Nejdůležitější je o své vlasy dobře pečovat. Myjte je každý druhý den, nebo i častěji podle toho, jak moc se vám mastí. Rozčesávejte je ráno, v poledne i večer, používejte sprej na vlasy pro zlepšení objemu a lesku. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitní vlasové kosmetiky (šamponu, kondicionéru, spreje…). Může to zabolet, když utrácíte stovky korun za šampony a další produkty, ale věřte, že se vám tahle nadstandartní péče vyplatí.

Naschvál vám nebudu doporučovat žádné značky ani konkrétní produkty. Je lepší individuálně hledat a najít si, co vám nejlépe voní, na co máte peníze a co vašim vlasům prospěje nejlépe.

Image

Image

Dobrý nápad je používat sponky, mašle a pokud již máte dost dlouhé vlasy, dělat si culík, nebo si je zaplétat do copů, podle toho, co vám sluší. Další krok je výběr dobrého kadeřníka. Pokud možno zkuste najít někoho, komu se budete moct svěřit s tím, že potřebujete ženský sestřih. Stačí vysvětlit kadeřníkovi vaši situaci a říct, jak byste si svůj sestřih představovala. Doporučím vám vybírat mezi obyčejnými střihy a zachovat si dostatečnou délku vašich vlasů, pokud možno, alespoň po ramena.

. Doporučím vám vybírat mezi obyčejnými střihy a zachovat si dostatečnou délku vašich vlasů, pokud možno, alespoň po ramena. Nicméně fantazii se meze nekladou a pokud najdete něco o čem jste přesvědčeny, že by vám slušelo, jděte do toho! Rozhodně však dbejte rad svého kadeřníka, bude vědět nejlépe, co se pro vaše vlasy hodí.

Image

Image

Cvičení

Cvičení je pro nás trans ženy strašně důležité, ale přitom mnohé z nás nesnáší namáhavé tělesné aktivity, nebo fyzicky náročnější sporty, protože se bojíme, že by nám mohly začít růst svaly a naše postava by se neustále stávala mužnější. Pokud jste již nastoupily hormonální terapii, nemusíte si s tímto lámat hlavu. Pokud jste však ještě nezačaly brát estrogen, můžete stále dělat cviky, díky kterým nebudete extrémně budovat svou muskulaturu, ale stále se udržíte v kondici.

Mezi takové sporty patří například gymnastika, jóga, pilates, běh, nebo plavání. Důležité je, abyste cvičily pravidelně, sport je pro vaše tělo důležitý a jakmile nastoupíte hormonální terapii, vaše tělo se s náporem hormonů mnohem lépe vypořádá, pokud mu dopřáváte dostatečný pohyb.