Plastika přední komisury

Po operaci změny pohlaví váš nový genitál velmi pravděpodobně nebude vypadat dokonale. Jistě, záleží hodně na individuálním jedinci, zvolené metodě operace a chirurgovi, který operaci provádí, ale z pravidla vaše neovagína bude mít pár estetických nedostatků, které dokáže vyřešit jedině z-plastika.

Tu můžete podstoupit nejdříve tři měsíce po operaci a jedná se o drobnější, hodinový zákrok, jehož cílem je k sobě přiblížit stydké pysky, aby vaše vagína vypadala přirozeněji a zakrýt klitoris, který je po vaší první operaci z velké části odhalený. Jelikož vám po operaci zůstane nad klitorisem jizva, je vhodné předem podstoupit epilaci této oblasti. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím.

V nemocnici se budete zotavovat pouze několik dnů a do práce se budete moci vrátit přibližně po týdnu. Jako u všech ostatních operací však platí, že je zapotřebí poslouchat své tělo a vaše zotavování neuspěchat. S dilatací vyčkejte do té doby, než vás z nemocnice pustí domů, nicméně je dobré začít pomaleji a v kratších intervalech a až poté si postupně zvykat na váš pravidelný dilatační harmonogram.

Výsledky

Průměrný věk žen které podstoupily komisuroplastiku byl 39,7 let (20 - 66). Většina byla operována v Brně kdde se provádí komisuroplastika.U dvou byla provedena sigmoideokolpoplastika v FN Motol.

S výsledným vzhledem genitálu je spokojeno nebo velmi spokojeno 75 % žen (Graf 1). 27 žen (69 %) prožívá klitoridální orgasmus ve většině případů nebo téměř vždy (Graf 2), 11 (28 %) i při vaginální penetraci.

Čtyři ženy orgasmus nemají. 21 žen (54 %) hodnotí neovagínu jako dostatečnou ke styku.

Image
Image

Výsledky

Pro zobrazení klikněte na obrázek

Image