Zvětšení prsou

Jedná se o chirurgický zákrok, kterým ženy dosáhnou zvětšení prsů a to vložením umělého implantátu.

Implantáty jsou různé, liší se tvarem, náplní a povrchem. Zároveň je také mnoho způsobů, jak jej chirurg může uložit, buď pod prsní žlázu, či pod prsní sval. O všech těchto možnostech rozhodne váš operující lékař na základě vašeho předoperačního stavu, na tom jakou velikost mají vaše dosavadní prsa a jaký mají tvar.

Tento zákrok je možný provést i když máte zcela plochý hrudník. Výsledky ovšem nemusí být takové, jakých obvykle pacientky dosahují.

Image Image

Průběh operace

Průběh operace se odvíjí od toho, jakou vstupní cestu zvolí váš chirurg, nejčastěji se používá přístup z podprsní rýhy, jelikož následně není jizva příliš viditelná. Po provedení řezu operující lékař vytvoří místo pro implantát, kam jej následně vloží. Následná jizva nebývá větší než 6 centimetrů.

Z nemocnice vás mohou propustit hned druhý den, ale obvykle si počkáte 3 až 4 dny. Speciální podprsenku, kterou budete muset pravidelně nosit, aby k implantátům dobře přirostla okolní tkáň, budete moct odložit až 8 týdnů po operaci. Zotavovat se budete asi 2 až 4 týdny a sportu se budete muset vyhýbat nejméně po dobu 2 měsíců.

Implantáty se musí vždy po několika letech měnit, ale frekvence výměny se u každého člověka může lišit. Nezapomeňte naslouchat radám vašeho lékaře.

Výsledky

Pro zobrazení klikněte na obrázek

Image